| fixy a întrebat:

Buna la toti! Ce sa aleg intre facultatea de drept,ziceti avantaje/dezavantaje si ce abilitatiar trebui sa posed si facultatea de medicina avantaje/dezavantaje, abilitati? Mersi

1 răspuns:
| BiuL a răspuns:

Eu am avut la medicina pana in a 11a apoi am ales dreptul, facultate pe care acum o termin.
sunt foarte diferite, medicina e mai exact, iti trebuie multa biologie, chimie, pentru drept iti trebuie memorie, logica, e mai interpretabil. ce sa zic, care-ti place la mult, la amandoua trebuie sa inveti dar dreptul il termin in 4 ani apoi poti sa lucrezi, medicina e 6 ani apoi trebuie si specializare, dureaza mai mult.