| Vali215 a întrebat:

Salut! Ce face un muncitor necalificat pe o platforma petroliera? Am văzut că nu scrie alte detalii în anunț.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cara tevi, monteaza ce i se spune, cara alte materiale, descarca alimente, etc. Orice ce nu presupune o anumita calificare.

| Violleta2022 a răspuns:

Cara cu carca tevi, beton, ciment, ajuta la construirea plaformei petroliere.
Am auzit ca se plateste foarte bine la aceste munci, fiindca companiile petrolieere au bani foarte-foarte multi si nu se zgarcesc la cine munceste pentru ei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Salahor. Trebuie montate și deplasate piese grele. Ele se mută cu marcaraua, dar poziționarea lor și diverse manevre se fac manual. Este o muncă fizică grea și extenuantă ce necesită condiție fizică. Astfel după o lună pe platforma marină se acordă o lună de concediu plătit la domiciliu. De aceasta are nevoie muncitorul ca să se refacă. Astfel nu se acordă degeaba ci de nevoie.

| mihai69 a răspuns:

Muncă grea, și mai ales murdară.
Dar ce te poate afecta și mai tare e vremea. Închipuiește-ți că ai de scos o sapă de foraj de la 5000 m adâncime pe o furtună de gradul 4 pe mare... Să scoți 500 de prăjini, apoi să le pui la loc pe vânt, ploaie, valuri care clatină toată șandramaua...

| LordCristobal a răspuns:

Vorbește cu angajatorul la interviu și intreaba-l mai multe detalii legate de fisa postului.