| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Ce părere aveți de un job de contabil junior in care lucrezi 95% pe limba germană deși ai fost angajat pe limba engleză (și ești nevoit prin urmare sa traduci fiecare mail/document/mesaj pe google translate) și lucrezi cam 9-10 ore pe zi cu maxim 30 min pauză? De adăugat faptul ca regimul este remote și salariul cu tot cu bonuri ajunge la 4200 de lei net dar volumul de muncă și de taskuri este enorm de mare + ca prestezi și activitate de call center cu clienții iar portofoliul in gestiune cuprinde 15.000 de companii. Credeți ca este o ofertă bună?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca ai avut inainte acelasi salariu si un program mai lejer, din ceea ce ai descris...acum pare mult mai complicat, pentru ca in esenta nu cunosti limba germana, ceea ce iti da mari batai de cap. pe buna dreptate
este alegerea ta daca vezi asta ca pe o provocare pe care trebuie sa o depasesti sau ca pe ceva mult prea complicat raportat la salariu primit!

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca nu ai alte variante si nu ai studii care sa-ti ofere ceva mai bun... poti incerca. Daca te pun sa traduci cu google translate nu e prea mare bataie de cap pentru ca poti da vina pe el in caz ca nu iese ceva. Si asa poate inveti si germana si te cari din tara asta ca in Germania sunt locuri de munca mai bune

Răspuns utilizator avertizat