| andreimineo a întrebat:

Ce profil la liceu sa aleg dintre : 1) Stiinte sociale
2)Protectia mediului
3) Stiinte ale naturii
4) Economic
5) Electronica si automatizari (cred ca asa se numeste)
*Cu materiile ma descurc in mod egal.
De ce sa aleg profilul X sau Y din cele de mai sus? *^FUNDA*^

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Din ce ai enumerat tu, cele mai bune sunt 3, 1, 4, 5.
Stiinte sociale e umanist, faci mate toti cei 4 ani, dar nu mai faci fizica si chimie, in ultimii doi ani, ci o materia numita Stiinte din cate stiu, sau chiar deloc.
Profilul 5...asta poti sa faci la o viitoare facultate daca vei decide asta.Aici e vorba de liceu, as zice sa nu te duci.3 e foarte bun, dar aici se duc, in general, cei care vor la medicina.4, mie nu imi place economia deloc, faci cum vrei, iar 2, suna frumos, dar e slab.La liceele teoretice nu exista profile de "protectia mediului", iar asta spune multe.Succes,orice ai alege! happy

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Electronica si automatizari - e de viitor - evolueaza si va evolua, deci va fi nevoie de cat mai multi oameni competenti.

| nightwish12356798 a răspuns:

Stinte ale naturii, este o meserie de viitor se castiga foarte bine in afara cat si in tara. Tit timpul o sa gasesti o baba schioapa un mos orb care sa-ti ciara ajutorul si daca ai de gand sa te faci medic sau cel putin asistent medical o sa iti permiti de toate. Mama este medic ginecolog si crede-ma ca e super. Funda?:*

| Vio2003 a răspuns:

Daca 5) ar trebui sa fie Mate-info atunci allege asta, pentru ca mai tarziu asta se plateste bine