| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce trebuie sa fac ca sa devin actor? Am 16 ani si nu sunt la un profil de pe filiera actoriei, sunt la uman engleza.Am participat in trecut la cateva piese de teatru si am descoperit ca imi place, daca vreau sa fiu personaj intr-un film, ce trebuie sa fac? Cum au ajuns uni copii sa fie actori, copii de 10-12 ani?(fara sa faca o scoala)? Ziceti-mi si mie cum sa fac?

Răspuns Câştigător
| TootydeCool a răspuns:

Poi cred ca trebuie sa faci un curs de actorie, sa publici pe youtube filmulete cu tine jucand intr-o piesa, sau sa te prezinti si sa spui motivatia ta... nu este foarte greu incearca sa cauti pe net actori romani sau oameni de afacere care se ocupa cu actoria, fa rost de numarul lor de mobil sau id lor, adresa de facebook, adresa de hi5 ce fa tot ce poti este visul tau lopta pentru el nu astepta sa til ia alt cineva
Succes

3 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Dupa ce termini liceul vei da la facultatea de actorie
http://www.unatc.ro/

| MyMindRules a răspuns:

Buna! Pai poti alege o facultate de actorie :
http://www.studentie.ro/facultate/Facultatea-de-Teatru-f108
Bafta!

| Pisla a răspuns:

Poti cauta in orasul in care esti un grup de teatru amatori. acolo poti invata destul de multe si poti da la o facultate de teatru.

cei care au ajuns sa fie actori fara scoala, au aplicat pe la diferite castinguri unde au dat probe, sau au contract cu un agent ce le gaseste fel de fel de castinguri sau au contract cu o agentie ce le gaseste castinguri. totul depinde si de talent. degeaba participi la castinguri daca nu treci nici unul. in general trebuie sa ai o calitate fizica sau alte calitati artistice: sa stii sa canti vocal sau sa stii sa canti la un instrument, sa poti sa faci lucruri pe care nu le fac oamenii obisnuiti.