| anonim_4396 a întrebat:

Heey TPU happy
Cum as putea sa devin un actor? laughing Și nu, nu glumesc, dar am văzut în filme o grămadă de copii care au ajuns actori și nu au avut nicio școală de actorie sa ceva de genu thinking, sau cum as putea sa știu când se cauta un actor într-un rol la vreun film? Apropo eu am 13 ani big grin

3 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Poti posta un video pe Youtube.
Incearca sa faci filme cu prietenii tai.
Vei deveni cunoscut de toti, vei primi likeuri si vei deveni actor.

P.S: Ai auzit ca TPU premiaza tinerele talente? Trimite un video cu o melodie cantata de tine sau un film. Acest video va fi postat pe blogul TPU.

| Noctis a răspuns:

Fara scoala....stiu si eu...noroc.
Sau sa ai talent, sa stie de tine cineva cu influenta si sa te propuna pentru un rol, adica pile. Oricum dai probe, deci daca cineva e mai bun ca tine...
Si eu vreau sa ma fac actor, am 17 ani dar nu ma grabesc momentan.
Uite aici o proba a unui actor tanar si fara scoala, ca sa vezi cam ce inseamna sa fi BUN http://www.youtube.com/watch?v=tA5giyG8E7g

| Noctis a răspuns:

De la Youtube la filme/seriale serioase cale lunga (ani de postari) daca esti dintr-o tara dezvoltata...gen cum sunt nigahiga sau kevjumba sau altii de la YOMYOMF (poti sa-i cauti pe youtube)
unii dintre eu posteaza de cativa ani, au peste 3-5 milioane subscribers si de abia acum incep sa aiba primul lor film.
E si asta un inceput dar sa nu te bazezi pe Youtube atat de mult.
Incearca totusi sa iei cursuri de teatru...la mine in oras unele teatre fac cursuri... poti incerca.
Nimic nu iese fara ceva munca si pregatire. Iti doresc ce-mi doresc mie = mult noroc/success.