| anonim_4396 a întrebat:

Cine poate sa imi dea un site, sau să-mi spună o aplicație(de pe magazin play) de unde pot să invaț pentru admitere la farmacie, sunt profil tehnologic și nu am făcut bio și chimis decat in clasa a IX-a și clasa aX-a

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Orice aplicație îți va fi inutila, mai ales acum la început.
Trebuie sa înveți serios dacă vrei sa intri la farmacie pentru ca nu e ușor.
Trebuie sa îți iei manualul de chimie de clasa a 11 a C1 și manualul de biologie acela portocaliu (anatomie). Asta e programa pentru admitere.
Vor fi mai multe întrebări din chimie decât din biologie (la medicina e invers) deci trebuie sa știi foarte bine chimie organica, mai ales ca facultatea pe asta se bazează.
Dacă nu înțelegi singur chimia organica sau anatomia ia in considerare sa faci niște meditații.