| MestecGuma a întrebat:

Buna TPU.
Eu n-am facut chimie decat in clasa a 7 a parca si atat. Din pacate am urmat un profil de uman pentru ca n-am vrut sa am de aface cu matematica. Ce sanse am sa invat chimia organica (cu meditatii, evident) pentru admitere la medicina dentara, daca stau un an acasa.
Funda

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dacă reușești să prinzi „șmecheria", e simplu și poți învăța. Dar dacă orice ai face, ți se va părea că tot chineză auzi... e timpul să cauți alt domeniu pentru viitoarea profesie.
Și culmea e că... de ce ți-e frică, de aia nu scapi. O să ai nevoie și de ceva mate ca să poți rezolva problemele.