| skatehh a întrebat:

Buna! Sunt in clasa a 12a si imi doresc sa fiu studenta la medicina generala la UMF Carol Davila Bucuresti. Ieri a fost simularea la dentara si am luat doar 34/100. Credeti ca am vreo sansa sa fiu admisa la taxa in vara? Mai sunt doua luni si jumatate pana la admitere. Cartea de biologie am parcurs-o pe toata si consider ca ar trebui doar repetata, jumatate din chimie repetata mai intens, iar cealalta jumatate invatata de la zero. Credeti ca am vreo sansa sa intru sau ar fi mai bine sa ma axez acum doar pe bac si sa incerc la medicina la anul? Multumesc

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-mi fie cu iertare, dar daca la simulare care este extrem de usor ai luat doar 34 din 100 inseamna ca la examenul oficial nu ai sanse, fiindca nu esti pregatita.
Crezi ca poti invata pe rupte pana la examenul oficial?

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Violleta2022):

Țin sa te corectez, ca mai citesc și alți copii și se sperie pe aici. Simularea este mai grea, tocmai cu scopul de a-i motiva sa învețe. Nu este deloc extrem de ușoară.

| sierra1 a răspuns:

"simularea la dentara si am luat doar 34/100. Credeti ca am vreo sansa sa fiu admisa"

mai ai timp, pune mâna și invață și lasă intrebările inutile!

| Nirvanaaa a răspuns:

Încă mai e timp sa înveți. Concentrează-te și fii disciplinata in timpul rămas.
Sper ca la simularea de pe 27 a fost mai bine. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic să-ncerci să dai și anul ăsta admitere. N-ai nimic de pierdut.

| skatehh explică (pentru anonim_4396):

Crezi ca am vreo sansa?