| Stefanggg121 a întrebat:

Salut! Cu bacalaureat dat la Matematica Fizica si Română, la ce academii militare pot da? Unii prieteni mi-au zis ca merge cu fizica, unii mi-au spus ca trebuie la mate info si nici nu vad pe site la vreuna ceva despre bacalaureat, spune doar diploma de bac, dar nu contează si materiile la care sunt date?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca indeplinesti conditiile poti candida la oricare dintre academiile militare, nu conteaza materiile la care ai dat bacalaureatul deoarece se sustine examen de admitere.