| Rose123 a întrebat:

Sunt putin nedumerita in legatura cu profilul care ar trebui sa-l aleg... Imi place foarte mult matematica, dar nu si fizica/chimia. Intrebarea este : la mate-info ce teze trebuie sa dau? Si la ce dau BAC-ul? Am 2 prieteni care sunt la mate,dar unul a dat BAC la fizica/mate/romana, iar celalalt la biologie/mate/romana. Asta e cea de-a2-a intrebare : cum se poate ca materiile sa difere daca e vorba de acelasi profil? Va multumesc pentru timpul acordat happy!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La BAC dai obligatoriu din Matematică şi la Română, iar a treia opţiune o alegi tu: Biologie, Chimie, Fizică, Informatică(asta dacă eşti la profilul matematică-informatică).

2 răspunsuri:
| Eidriana a răspuns:

Pai ca si teze vei da la romana, matematica, fizica si informatica. Dar la bac chiar daca dai din romana si matematica, poti da la a treia fizica, info, chimie sau biologie.