| Cosmin183M a întrebat:

cum sunt sunt probele fizice si cele Psihice la rezervisti voluntari? am auzit ca e destul de greu testul Psiholohic.

Răspuns Câştigător
| Buza021 a răspuns:

Cel psihic nesecită un grad scăzut de dificultate. Părțile scontate sunt sinceritatea ( aceeași întrebare adresată sub alte forme, întrebări de genul : te a durut vreo dată capul... logic că da, etc.). Important e să fii odihnit și nu e o problemă în a fi declarat apt. Vei mai avea teste de atenție distributivă și teste ce ți obosesc vederea pentru a vedea dacă reziști la stres. Testel fizice sunt cele clasice pentru MAPN. rezistență 2000m, viteză, tracțiuni, -toate cu timpi ori număr de repetări specificate, etc...le găsești ușor după o simplă căutare în site ul oficial al mapn. Succes!

| Cosmin183M explică (pentru Buza021):

Si la Sgp tot aceleasi Probe se da?

2 răspunsuri:
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! În general psihicul trebuie să fie mai complex, ca să poți pune în practică! http://www.mapn.ro/......-voluntari :D