| Florin1212 a întrebat:

Salut.
Daca am hipertensiune arteriala imi vor da analizele pentru angajare ca sofer pe 3.5 tone?
Am auzit ca o sa imi dea. Apai nu stiu.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca tii tensiunea sub tratament n-ai probleme.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Analizele trebuiesc facute de toti soferii de pe tiruri si masini de ai hiper tensiune, ca-i riscant sa nu faci comotie cerebrala la volan.

| Florin1212 explică (pentru Violleta2022):

Stiu si eu asta, dar ma refer daca am hipertensiune am sansa sa trec analizele pentru sofer de turism?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Florin1212):

Nu cred ca ai sanse sa treci.
In general, nu sunt angajati pe tiruri si transport international d persoane, soferi cu tensiune arteriala, din cauza riscului foarte mare de accident si platile enorme ale companiilor de asigurare.

| Florin1212 explică (pentru Violleta2022):

Am zis 3.5 tone, adica duba