| mihneaa a întrebat:

Daca faci liceul militar poti sa te duci la SRI?

Răspuns Câştigător
| Cedry2k8 a răspuns:

In primul rand trebuie sa stai psihic si fizic EXCELENT. In principiu, da, liceul militar e o rampa de lansare spre toate institutiile asta ale statului gen SRI, SIE, SIAS, DIICOT, SPP, etc. Unele implica mai mult sau mai putin efort fizic.

| mihneaa explică (pentru Cedry2k8):

Daca as vrea sa ma indrept spre "DIICOT " ar trebui sa platesc scolarizarea celor 4 ani sau de aceea am fost pregatit si instruit, pentru aceste institutii sau doar pentru terestra si aeriana?

| Cedry2k8 a răspuns (pentru mihneaa):

Nu stiu. Tot ce stiu e ca o sa iti fie foarte greu sa obtii o functie in trupele speciale. Sa nu te descurajeze asta, ba chiar sa te imbarbateze, altii nici nu indraznesc sa se gandeasca cum ar fi sa fie angajati la DIICOT

3 răspunsuri:
| justadream94 a răspuns:

Poti merge la sri si daca faci liceu teologic.