| Anonim420420 a întrebat:

Daca iau bacul si vreau sa plec din tara ma va ajuta cu ceva? Sau bacul in alta tara este egal cu 0?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e egal cu zero, îți permite să te înscrii la o facultate.

| Sn4k3 a răspuns:

E ca in Romania. Sunt job-uri care necesita diploma de bac si job-uri care nu. Deci depinde unde vrei sa lucrezi. Cel mai bine e sa o ai totusi.

| Yurisa a răspuns:

Logic ca te ajuta. In facultatile din Anglia de exemplu, pentru a fi admis iti trebuie un minim prag la media finala de la bac (la unele facultati e 7, la altele 9, 5)

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Yurisa):

De asta vad eu numai anunturi pe Facebook cu inscriere la facultati in Anglia unde te accepta fara niciun fel de diploma laughing
Nu m-am prins care e treaba cu facultatile in Anglia...

| Anonim420420 explică:

Ma refer sa ma angajez direct, nu vreau sa urmez facultate

| sierra1 a răspuns (pentru Anonim420420):

Cu bac probabil esti o leacă mai "citit"