| anonim_4396 a întrebat:

Daca imi puteti sugera o profesie cit de cit bine platita. Doresc sa intru la vreo facultate, dar nu sunt sigur. Va rog sugerati-mi ceva bun, fara chestii dintre alea ca sa ma duc unde-mi place, ceva concret daca se poate.

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Eu iti pot sugera sa te faci astrofizician sau fizician specializat in fizica cuantica si atomica...Degeaba daca nu te pricepi. Cel mai simplu e sa te intrebi la ce esti bun? Daca esti bun in comunicare atunci iti sugerez sa faci PR, daca ai inteligenta fotografica si/sau vizuala atunci sa te faci regizor, daca ai inteligenta aplicativa atunci IT, daca ai inteligenta artistica atunci sa mergi pe arta mai departe (literatura sau de alta natura). Dar pana cand nu stiu la ce esti tu bun nu pot sa-ti sugerez nimic pentru ca iti sugerez degeaba. Depinde de tipul tau de inteligenta.

4 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Politehnica, viitor asiguratlove struck sau medicina, dreptlove struck informatica

| taviyamato2 a răspuns:

Informatica, poti face orice, castigi sume mari de bani, poti fi angajat pe sume mari si lucrezi la aer conditionat in conditii de lux, un programator poate lucra la robotii din fabrica, un robot = 10 sau 20 de oameni.

| Gest4U a răspuns:

Informatica, medicina, dreptul

| Mazguu a răspuns:

O profesie bine platita este cea de avocat...Este o meserie banoasa.