| Andi2003 a întrebat:

Imi puteti sugera opinia voastra cu privire la ce profesie este cel mai bine platita, profesie pe care sa o dobandesti in urma absolvirii unei facultati din domeniul chimiei? E macar utila o facultate de acest gen?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti fi, de exemplu, chimist intr-o mare companie farmaceutica sau de ingrasaminte chimice sau de mase plastice. Am un amic, chimist intr-o intreprindere de aditivi alimentari. Nu e sef sau ceva, e unul dintre multi si e bine platit (castiga cam 3000 de euro net)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Victor e troll dar ala cu propaganda e mai ciudat. In fine, nu te obliga nimeni sa te faci ceva de profil, cea mai bine platita meserie in 2018 este inginer-programator. Asta raportat la orele de lucru(minime), nivelul de stres(moderat) si efortul fizic (minim).