| anonim_4396 a întrebat:

Salut, daca port aparat auditiv la urechea stanga as putea da la politie, pompieri sau jandarmeriei?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Toti vreti la militie sau jandarmerie, dar de supermarket nu se mai ocupa nimeni? ati auzit ca acolo-s salarii mari la stat degeaba si hop cu totii.
Mai ai atatea locuri unde poti lucra.
jandarmaeria, politia si pompierii au risc nu e ca si cum ai lucra in domeniul asigurarilor la birou.
la jadarmi iti poti lua oricand un topor in cap cand intri in curtile oamenilor cu japca la fel si la politie, la pompieri stii ca sunt atatea riscuri, nu te joci cu focul.
Deci esti mai castigat daca nu poti lucra la cele 3 autoritati ale statului.

| mgtow a răspuns (pentru Simpatic):

Si asa sant bani putini la politie aproape 900 eur pe luna, pensie la 45 nu mi se pare normal. jandarmii 1000 euro pe luna tot slab pentru ei, meritau 2500 eur oricum.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti. Auzul si vederea sunt probe eliminatorii.

| Catrice a răspuns:

Același răspuns ca și la întrebarea de anul trecuthee hee

| Frank51 a răspuns:

Dacă treci de admitere desigur.

| Zuzu1991 a răspuns:

Sincer, nu stiu legea, dar ma indoiesc de mi se indoaie DE TOT
inchipuie-ti ca iti pierzi aparatul auditiv in plina actiune de urmarit criminali, in mijlocul casei in flacari sau in timp ce vin talibanii din toate directiile, apoi familia ta da statul in judecata ca te-au lasat sa faci pe IDIOTUL intr-o slujba la care in mod EVIDENT nu ii poti face fata