| anonim_4396 a întrebat:

Salut, dacă termini școala de jandarmi și intri pe post și vrei sa renunti cam cât trebuie sa plătești aproximativ? Sper ca m-am exprimat corect.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nimeni nu stie cat costa scolarizarea. Apoi taxa se amortizeaza cu fiecare luna lucrata. Te anunta ei in momentul demisiei. Cat despre caz de boala: numai bolile obtinute in timpul si din cauza serviciului militar te absolva de plata. Alte boli (invocate de unii) sida, gonoree, etc nu sunt boli profesionale si nu te absolva de plata scolaritatii. Prin 2016 numai anul intai era circa 10.000 lei. Acum poate sa fie undeva la 15-17 mii.

2 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Nu platesti nimic daca nu mai esti apt ca a dat diabetul peste tine
si te-ai operat si de ruptura de tendon la un picior
iar acum ai nevoie de transplant de plamani pentru ca in moemntul in care te-ai operat de tendon la picior te-ai imbolnavit din spital de stafilococul auriu care ti-a mangact valvele de la inima si plamanii
plus ca datorita unui cheag de sange de la picior a acum iti da eroare si mintea pentru ca s-a dus la creier iar psihiatrul recomanda sa ti-se faca o spartura in craniu prin care sa ti-se scoata chiagul de sange din creier dar sansele sa mori sunt
mai ai si sifilis
si gonoree
plus sida
si gata daca spui ca ii lasi sa descopere toate astea
si cand iti dau ceva ordine tu sa te culci in loc sa le executi
atunci te dau ei afara
si tu erai deja inscris la alcoolicii anonimi si sub tratament psihiatric
iar medicul psihiatru iti interzice sa mai porti arma baston bata scut
iti interzice sa mai faci altceva de cat sa stai si sa tot stai

ii faci sa te dea ei afara
faci pe prostul si cand or sa vada ca nu mia esti bun de nimic ca te duci beat la munca si cu sticla de palinca dupa tine
si sa mirosi a iarba cu putere
asa ca ii faci sa se dezica ei de tine

plus ca te inhaitezi la misto cu ceva cocalari de prin cartiere
te duci cu ei la combinatiile lor proste si te culci la locul faptei

gata cand ai putin cazier asa pentru un mic nimic care nu te baga la puscarie
atunci gata sa zis cu cariara ta de viitor batausi de manifestati la viitoarele mitinuguri anti psd

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru zilog):

Daca te dau afara medical, nu platesti nimic. Daca te dau afara disciplinari platesti scolarizarea la fel ca cei care-si dau demisia.