| Joker3134 a întrebat:

Daca dai la o scoala de politie si nu o termini cat trebuie sa platesti?

5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Depinde de motivele pentru care nu poți termina școala. Dacă sunt probleme medicale grave care te împiedică să termini școala, vei fi trecut în rezervă pe motiv medical. Dacă, doriți să o faceți voluntar, cereți audiență la comandantul școlii, prin intermediul comandantului de grupă, căruia i-ați spus motivul audienței la comandant.
Iar, comandantul vă va informa despre ce este de făcut în acest caz de renunțare voluntară.

Răspuns utilizator avertizat
| romeo78 a răspuns (pentru Joker3134):

Vă repet, ca bărbat care a făcut armata și cunoaște din regulamentele militare. Trebuie pe cale ierarhică să cereți audiență la comandantul școlii, care va discuta cu dumneavoastră despre această problemă. Fiind o școală militară, se supune regulamentelor militare, iar orice plecare, renunțare nemotivată, neanunțată și neaprobată, este considerată dezertare, nu cred că nu vi s-a explicat acest lucru.
Deci, nu aici rezolvați problema, ci doar la comandantul școlii sau altă persoană abilitată în astfel de situații de la școală.

| Bogdan2109 a răspuns:

10000 de euro din cate stiam eu, dar ar fi mult mai bine sa o termini deoarece ai multe avantaje!