| ESA1899 a întrebat:

Daca vreau sa dau la Facultate de Cibernetică, Statistică si informatie economică ce liceu trebuie sa am ca sa nu am probleme? E facultatea ASE, nu? Acolo faci informatică? E potrivit un liceu economic? Va rog ajutati ma! Va multumesc frumos! Funda pentru cel mai complex răspuns!

Răspuns Câştigător
| Robert1999999 a răspuns:

Pai liceul potrivit pentru o Facultate de Cibernetica Statistiac si informatie economica, este profilul Mate-Info, pentru ca acolo inveti multa matematica si informatica de care v-ei avea nevoie la acesta Facultate. happy

3 răspunsuri:
| ESA1899 explică:

Pai si statistica si economia nu tine de economic?

| ESA1899 explică:

Sa ma lămurească cineva mai detaliat... Dacă fac un liceu economic nu o sa ma descurc?

| Robert1999999 a răspuns (pentru ESA1899):

Ba da, ca la economic, baza este Matematica.