| anonim_4396 a întrebat:

Salut,de curand m-am gandit ca as putea urma facultatea de Arte plastice-Fotografie-Video-Procesare Computerizată a Imaginii.Eu ma pricep la grafica, dar pe foaie ...cam greu.Am vazut ca pentru admitere trebuie sa prezint niste lucrari personale, sa tin un interviu si nu stiu mai ce...m-am uitat pe site-ul lor dar n-am inteles mare lucru.

Intrebari:

1. Daca ma duc la Fotografie-Video-Procesare Computerizată a Imaginii o sa lucrez doar pe foaie si calculator?

2.Se merita sa fii designer graphic in Romania?

3.Are vreo legatura daca eu am liceu pe ramura de filologie si nu arte plastice?

4.Cat de grea e admiterea?

Scuze daca unele intrebari sunt putin retardate dar sunt putin pe langa subiect laughing

FUNDA

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa intrebi cat de grea e admiterea la o facultate, e obligatoriu sa precizezi in cadrul carei universitati.+

| petrovici4 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai in primul rand vreau sa stiu sigurdaca dau admiterea, dupa ma gandesc la ce universitate merg laughing)

| anonim_4396 explică (pentru petrovici4):

Gandesti? Fiecare universitate in parte are un proces de admitere diferit, la unele dai admitere, la unele nu.