| anonim_4396 a întrebat:

De curand mi-a venit gandul de a ma inrola in Legiunea Straina sau in Irak (pe front), aveti cunostinte care au facut asta? Merita? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Tyrr a răspuns:

In primul rand... legiunea franceza primeste aceleasi salarii ca si soldatii din armata franceza regulara. Marimea salariului este determinata de rangul, anii de serviciu si de misiuni.Sunt acordate bonificatii in functie de misiunile indeplinite Legionarii care au servit in total 15 ani au dreptul la pensie fie in Franta fie in alta tara, In Romania nu exista centre de recrutare, recrutarile se fac numai in franta!

12 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Ba inchide battlefieldu ca nu e sanatos...treaba ta.

| Tyrr a răspuns:

Daca te gandesti sa pleci in legiune in primul rand:ai un contract pe 5 anisori, identitatea iti e schimbata, orice forma de interactiune cu familia(pana la terminarea contractului) se pedepseste aspru, salariul este unul bunicil ce sa iti mai zic, mancare cazare echipament asigurat in intregime de ei. dupa parerea mea..nu e un mod de viata!

| Cl4x a răspuns (pentru Tyrr):

Am citit aici cate ceva: http://www.evz.ro/......29291.html

Dar vroiam sa aflu cateva pareri si de la persoane care au astfel de cunostinte (sau chiar de la ei insusi).

| Tyrr a răspuns (pentru Cl4x):

Am niste prieteni de familie care din tata'n fiu acolo lucreaza, salariu pentru noul recrut pot sa te asigur ca nu e de 1000e iar misiuniile...depinde din ce cohorta faci parte, nu toate batalioanele le trimit in misiunii! sper ca ti-am fost de ajutor!

| Cl4x a răspuns (pentru Tyrr):

E mai mult sau mai putin? Si unde se fac recrutarile?

| Cl4x a răspuns (pentru Tyrr):

Din cate am inteles in primii 5 ani nu ai voie sa vi in tara, dar acolo te lasa sa umbli liber, prin Franta?

| Tyrr a răspuns (pentru Cl4x):

Ai permisii primul an 20 zile (din cate stiu)mai mult nu pot sa iti spun

| Cl4x a răspuns (pentru Tyrr):

Ok, multumesc pentru raspunsuri!

| Tyrr a răspuns (pentru Cl4x):

In primul rand... legiunea franceza primeste aceleasi salarii ca si soldatii din armata franceza regulara. Marimea salariului este determinata de rangul, anii de serviciu si de misiuni.Sunt acordate bonificatii in functie de misiunile indeplinite Legionarii care au servit in total 15 ani au dreptul la pensie fie in Franta fie in alta tara, In Romania nu exista centre de recrutare, recrutarile se fac numai in franta!

| Cl4x a răspuns:

Nu face pe interesantul. Ce ti se pare atat de anormal sau neserios la intrebarea asta? Hai fugi si joaca metin, astept raspunsuri de la oameni cu cap.

| legiuneastraina a răspuns:

Daca vreti sa aflati mai multe despre legiunea straina intrati pe situl http://legiuneastraina.ro
sunt informatii reale, info despre recrutare, antrenament si multe altele
succes

| blondutul a răspuns:

Frate daca meri acolo nu mai vi inapoilaughing

| adrew a răspuns (pentru blondutul):

Pentru unii acest risc merita