| ProblematicUser a întrebat:

Salut e o intrebare cu raspuns scurt insa intrebarea in sine este lunga. Vreau sa plec din tara dupa ce imi voi termina liceul(sau chiar in timpul liceului) in S.U.A deoarece eu vorbesc si cunosc mult mai bine limba engleza(atat U.K cat si U.S.A) insa am nevoie de o orientare.Eu vreau sa fac dreptul si sa devin judecator sau procuror sau chiar si avocat insa nu stiu pe ce medii se intra la facultatile din america de drept(cu/fara bursa) si vreau sa stiu si care este salariul.

Răspuns Câştigător
| maria14142 a răspuns:

Inseamna ca te pricepi foarte bine la engleza(de orice fel)daca ai planuri atat de mari! Salariul este unul mai bun ca aici si medile ar trebui sa fie undeva peste 9, 50; stiu ca am citit undeva despre asta, dar nu stiu sigur ce scoala! Bafta in continuare, sper sa reusesti!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde despre ce facultati vorbesti. bursele integrale in SUA sunt extrem de greu de prins. daca nu prinzi o asemenea bursa sa pregatesti 20-30.000$ pentru taxele de scolarizare

| Popescu_Ionut_1995 a răspuns:

Nici intr-un caz nu o sa ai bursa cat ii alocatia la noi