| Gogu06 a întrebat:

Ar fi tarziu sa ma apuc sa fac dreptul la 24 de ani? Cat ar dura pana devin procuror, judecator sau avocat. O alta problema ar fi facultatea ce o urmez. Prima idee ar fi sa fac dreptul la Universitatea de Drept, dar imi este frica de facultate ca este grea si nu stiu daca o sa pot sa si lucrez in acelasi timp. Ar mai fi facultati particulare, stiti si voi care sunt alea(Artifex, Spiru etc...), dar daca as urma o facultate de acest gen ma gandesc la reputatia care o au acest gen de facultati... Desi este tarziu, nu am inca 24 de ani, dar deocamdata vreau sa fac ce m-au impins parintii sa fac(n-am cum sa le spun ca ma las de o facultate in care trec in anul 3) iar apoi vreau sa fac lucrul spre care stiu ca am inclinatie.

Scuze de categorie dar se incadreaza putin din punct de vedere tehnic la legislatie si social. Multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la o intrebare anterioara cu acelasi continut. Daca nu-mi vezi raspunsul acolo il repet:
"1.O poti incepe la ce varsta vrei.
2. Facultatea de drept 4 ani si apoi depinde de ce vrei sa fii. Procuror si judecator ajungi dupa ce mai faci 2 ani INM si stagiul de 1 an, avocat dupa stagiu de 2 ani.
3.Nu are mare importanta facultatea, daca este acreditata diplomele sunt egale, important este ce inveti." Numai bine!

2 răspunsuri:
| CostyBoss123 a răspuns:

Nu.Mama mea a facut la 31 de ani.Bafta.