| alex_9253 a întrebat:

este adevarat ca orele de canto iti modeleaza vocea? este adevart ca oul crud iti face vocea mai frummoasa? tot caut raspunsuri pe google la aceste intrebari, dar in zadar, de aceea m-am hotarat sa le postez pe TPU.Multa lume mi-a spus ca am voce si mie imi place sa cant foarte mult.Va rog sa raspundeti cu multa seriozitate pentru ca as vrea sa am o cariera frumoasa in muzica.Va multumesc...

Răspuns Câştigător
| AdeEalx a răspuns:

Acum nu vorbesc ca un exepertthinking
pentru. ca nu le am cu muzicalaughing

dar vorbesc stiind din spusele prietenei mele si ale unei colege.
prietena are sau aveastraight face o voce foarte frumoasa si placandu. i sa cante tatal ei, care are si o formatie(familie de muzicienihappy ), a incercat sa o ajute sa mearga mai departe, i. a gasit o colega pentru. a.si forma o trupa, a mers ce a mers si a dus. o la canto, ea spune ca orele de canto si ceea ce facea acolo i.au urcat vocea cu un ton si numai e cum era inainte, si tatal ei a observat asta, iar acum cantecele nu. i mai ies la fel, a renuntat si la formatie. iar acea profesoara de canto o sfatuia sa bea ou crud dimineata si inainte de spectacole sau eu stiu. spune ca si din cauza acelui ou si. a subtiat vocea si acum nu mai poate sa cante la fel.pacat pentru. eastraight face

colega, a facut parte din corul scolii iar doamna de muzica inainte de un spectacol o punea sa bea ou crud si cu cat bea, vocea i se subtia, si spune ca acum nu mai are vocea la fel, ca este prea subtire.
parearea mea.este ca acel galbenus poate face "minuni" doar la unele persoanelaughing
acum nu stiu cum te vor ajuta pe tine si galbenusul si canto. ulthinking
sper sa ai succes, eu ti.am impartasit opiniabig grin

funditabatting eyelashes?

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, este adevarat. Lectiile de canto si galbenusul de ou dimineata pe stomacul gol iti vor fi de mare ajutor in realizarea visului tau. Succes!

| Laura a răspuns:

Da, orele de canto chiar te ajuta. Cu ouale crude nu stiu, eu am auzit ca iti subtiaza vocea.

| Andy_6572 a răspuns:

Am foarte multi prieteni care au inceput sa chiar si la concursuri raionale au fost si in capitala la fel si intrebindo pe ea mi-a zis ca da lectiile de canto sunt cele mai ajutatoare dar daca doresti sa-ti faci vocea mai subtire atunci oul crud te va ajuta.