| HungaRo a întrebat:

Eu as cam vrea sa devin un game designer si m-am interesat si am aflat ca nu e nevoie de nici o facultate ci doar sa iti placa jocuriile si sa fii creativ. Dar eu tot vreau sa fac o facultate ( si parintii vor ) si nu stiu una potrivita pentru a devenii mai bun in arta si creativitate. Ma gandeam la facultatea de design grafic. Dar de asta va intreb pe voi. Multumesc!

1 răspuns:
| eviltwinnn a răspuns:

"Sa iti placa jocurile si sa fii creativ" - unde ai auzit explicatia asta de gradinita, ai idee ce presupune munca asta?
100% iti trebuie facultate, cea mai buna in domeniul care te intereseaza e in san francisco, in Romania nu cred ca o sa gasesti ceva de calitate.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zQvWMdWhFCc