| ClaudiuM1997 a întrebat:

Eu mai am 2 luni si termin facultatea de Automatica si informatica aplicata. Ma gandesc sa fac si un master dar nu stiu ce sa aleg dintre management sau sa continui pe ingineria informatiei. Care ma ajuta mai mult in viitor? Ma gandesc sa nu fac master in inginerie si sa invat in mare tot ce am invatat in facultate.

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

La master se presupune ca aprofundezi niste notiuni. Eu sincer m-as axa pe o specializare, de exemplu programare, sau sisteme informatice, sau ce mai ai tu pe acolo, si dupa ce as termina as lucra strict pe specializarea aia, asa exista si mai multe sanse sa fi singurul foarte bun pe nisa ta.

| ClaudiuM1997 explică (pentru Frank51):

Eu deja lucrez de 2 ani in IT si sunt in stare la locul de munca sa invat orice. Ma gandeam ca daca fac master in management o sa ma ajute pe viitor sa cresc in ierarhie sa zic asa.

| Frank51 a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Nu te va ajuta prea mult, decat daca faci si un doctorat după și vrei să predai, eu sincer dacă aș fi bun la programare(ceea ce nu e cazul), aș ramane pe programare și aș evolua până când ating pragul maxim, asta însemnând zeci de ani, și evident angajat la companii serioase.

| ancaval a răspuns:

Te cam complici. Ai gătat facultatea? Angajare!

| ClaudiuM1997 explică (pentru ancaval):

Salut. Lucrez in IT de 2 ani deja.

| ancaval a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Felicitări! Vorbim peste 30 de ani!