| DavidMichael1999 a întrebat:

Salut, eu sunt foarte interesat sa intru la un liceu militar dar nu prea stiu probele si profilul la care esti dupa ce termini probele si intri la liceu sau ce medie iti trebuie pentru a intra la oricare din liceele militare romane ...Pe langa asta nu stiu gradul care il primesti dupa terminarea liceului si academia militara, ma puteti ajuta va rog dau funda daca raspundeti la toate intrebarile ( multumesc anticipat)

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intră aici, sunt toate informațiile de care ai nevoie:
http://www.colmil-mv.ro/

| DavidMichael1999 explică (pentru sierra1):

Sincer nu prea m-a ajutat ca nu stiu cum sa caut dar mersi a fost destul de util ti-as da funda daca mi-ai explica tu in cuvinte de exemplu ce probe fizice sunt sau ce grad ai daca termini liceul siacademia militara si meiile cu care intri caci poate ai habar cum funcioneaza...

| sierra1 a răspuns (pentru DavidMichael1999):

David, nu mă tentezi cu funda ta. Te ajut pentru că asta vreau.
După ce termini, nu ai nici un grad. Esti doar absolvent de liceu militar (profulul similar cu mate-info). DAR îți asigură accesul la scoli militare de ofițeri sau subofițeri. Alea dacă le termini ai grad și bani și toate alea-alea.

Apoi la site-ul dat, fă clic pe ADMITERE și vezi detalii pentru concurs de intrare în liceu

| DavidMichael1999 explică (pentru sierra1):

Mersi am verificat iar si am aflat lucrurile de care aveam nevoie

| sierra1 a răspuns (pentru DavidMichael1999):

Să fii iubit!