| 2112315123123 a întrebat:

Vreau sa stiu daca se poate da la Academia Militara dupa terminarea liceului la profilul Filologie.

Răspuns Câştigător
| Caranfil a răspuns:

E cam imposibil, adica teoretic poti, dar probele scrise pe langa engleza mai este si matematica m1.Eu sunt pe stiinte nat si fac mate si dau bacul m2 la matematica.M-am uitat pe subiecte si mi se par foarte grele incat am renuntat la idee si o sa dau la maistri.Pe langa asta, cei din liceele militare au prioritate la academie, in sensul ca ei dau doar scrisele, fara sportive.Si au niste medii la bac cei de la liceele militare, nu vrei sa stii.Iar acum sunt 4 licee militare, s-a mai facut unul la noi la Craiova.Cam asta este situatia