| Daniela_9201 a întrebat:

Cineva care urmeaza un liceu militar, poate intra mai usor la academia de politie, adica are vreun avantaj ca a urmat acest liceu?

P.S...Cand se face vizita medicala la liceele militare?

Răspuns Câştigător
| itsnotmyname a răspuns:

Daca faci un liceu militar, nu ai nici un avantaj ca sa intri la academia de politie; gandeste-te numai la faptul ca liceele militare se axeaza pe profilul real(adica mate-info), iar fostele licee de politie se axau pe profilul uman, avand in vedere ca admiterea la academie se face din materii umaniste. Eu una nu recomand liceele militare, deoarece iti pierzi 4 ani facand smotru pe-acolo, avand posibilitatea sa ai ghinion si sa nu intri la nici una dintre academii.