| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Eu sunt la profesionala pe profil de mecanic auto si o sa intru in clasa a 11- a si dupa ce termin scoala profesionala as vrea sa merg la liceu si sa iau BAC-ul si dupa sa urmez o facultate, dar nu stiu exact ce facultate, sunt pasionat de masini foarte mult dar nu prea imi place mecanica, voi la ce facultate ați merge dacă ați fi in locul meu? Eu m-am gandit sa devin inspector ITP dar am auzit ca pana in 2035 se vor scoate masinile benzina/diesel si nu va mai fi nevoie de ITP la masini.

Va mulțumesc mult pentru raspunsuri!

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"sunt pasionat de masini foarte mult dar nu prea imi place mecanica"

Atunci, fă-te taximetrist. Ori, politist rutier. Se caută si șoferi pe autobuze etc

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

As vrea ceva cu facultate nu taximetrist sau sofer pe autobuz