| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo meserie sau vreun job sau ceva ce poti face daca esti talentat la literatura?
De multe ori cand eram in liceu profesoara de romana imi admira talentul de a scrie compuneri sau de a argumenta texte sau chiar de a comenta o poezie si sincer m-am tot gandit sa ma fac ceva in directia asta dar de asemenea m-am gandit ca nu prea am ce cariera sa am aici rolling on the floor)

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti fi ziarist (redactor la un ziar).

| sierra1 a răspuns:

Trimite articole la vreun ziar sau revistă, vezi ce iese de acolo

| Felissa13Eden a răspuns:

Profesor de literatura, asta insemnand sa faci facultatea de litere.

| ana7maria005 a răspuns:

Incerca aplicatia wattpad, incepi o poveste acolo si daca vezi ca prinde poti scrie pe laptop o carte si dupa ce o termini trebuie sa cauti o editura care ar vrea sa colaboreze cu tine sa publicati cartea (poate fi despre orice te pasioneaza pe tine)
eu una iti recomand sa incepi cu wattped astfek cititorii pot vedea o poveste gratis si sa prinzi public