| Iuliana_Florentina_1996_lTFp a întrebat:

ieri am dat bacalaureatul la limba si literatura romana... Din pacate eram foarte sigura ca e posibil sa cada comdie sau poezie asa ca nu am stiut la subiectul 3, stiam doar enigma dar nu am stiut ca o puteam scrie asa ca am scris Luceafarul, m-am gandit ca probabil imi va puncta redactarea pentru ca am atins 600 de cuvinte, am scris 4 pagini. Credeti ca as putea primi ceva? Am vrut sa scriu ceva totusi... Nu am vrut sa dau foaia goala... Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Imi pare rau, vei primi 0 puncte. Te-ai chinuit degeaba. Aveam si eu in clasa niste colegi care sustineau ca daca scrii ceva, orice, si atingi numarul minim de cuvinte, atunci vei primi nu stiu ce puncte pentru redactare. Nu e adevarat, trebuie sa fii pe subiect.

| ywar a răspuns:

Hai ca te-ai aranjat de 30 de puncte... nota de plecare 7, in final ramai si tu cu 5.25.

| Lightning1997 a răspuns:

Varianta de subiecte se extrage din mai multe in dimineata examenului..deci nu era sigur ca da poezie..si in plus, daca stiai Enigma Otiliei, de ce nu ai scris acest roman? Esti la real sau la uman? Luceafarul nu are nicio treaba cu subiectul cerut, deci nu iti va puncta nimic.

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns:

Din păcate, te-ai chinuit degeaba. Mai bine știai câte ceva despre fiecare eseu decât să știi bine doar o parte din ele. Dacă vrei niște materiale cât mai simple pentru învățat la română le poți găsi aici: http://olx.ro/......6KqEQ.html

| l0renna93 a răspuns:

Nu cred ca iti vor puncta ceva...nu conteaza daca ai atins acel minim de cuvinte daca tu ai scris despre alt subiect.

| Ziaristudsadasd a răspuns:

Salut! Mai multe informatii gasesti aici: https://resursele.com/! Sper sa te ajute!