| Inflolicgood112 a întrebat:

am si eu o intrebare daca nu va suparati: sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic, profil: matematica-informatica am medii de 7-8 si sper bacu sa-l iau cu peste 8, 00 intrebarea mea este: sunt pasionat de mic de avioane si pilotaj si as vrea sa devin pilot de avion dar nu de avioane care duc persoane ci pilot in cele de armata si ma intrebam pot sa urmez o facultate sau ceva dupa terminarea liceului daca nu am facut si liceul militar.( cer sa mentionez ca am ASTM si 1, 70 ) se poata sa devin asa ceva..sau e imposibil? dau funda multumesc foarte mult ///.../// big grin astept multe raspunsuri

1 răspuns:
| Alomateca a răspuns:

Pai cred ca trebuia sa dai mai intai la un liceu militar, dar macar(in gluma)poti sa aplici niste ecuatii si sa rezisti mai mult decat ceilalti.Nu serios daca chiar vrei sa devii pilot de avioane incearca sa ajungi la o facultate cu aceasta specializare, altfel trebuie sa devii arhitect, informatician sau doctor.In legatura cu problema de ASTM cred ca sansa este foarte mica din pacate.Incearca sa combati acasta problema si urmeaza-ti visul.