Întrebare recomandată | FuFuVercetti a întrebat:

Salut, imi puteti spune niste facultati de viitor care sa-ti ofere o cariera stabila in Romania? Va rog daca se poate sa spuneti si calificarile care le ofera big grin

Răspuns Câştigător
| kiv1990 a răspuns:

Salut
pe primul loc sunt si facultatile ingineresti in special IT, salariul de la 2-3 mii euro pe luna in Ro, 4-5 mii euro in Europa de vest, 7-20 mii de dolari pe luna in SUA. totul depinde de cunostinte.
pentru aceasta facultate e nevoie de-a face facultatea de IT(anume tehnologia informatiei)
- alta facultate buna e ce-a de psihologie, se cistiga f. bine daca ai propriul oficiu sau esti la o companie privata, aici trebuie sa ai rabdare, dorinta de-a citi si invata pe derost
numai ca ai de umblat 1-2 ani pe la seminare pentru a primi licenta.
daca psihologie scrie-mi pe skype(lex.heron) si iti dau skype-ul unei
domisoare care deja a finisat facultatea de psihologie
cit despre IT eu fac aceasta facultate

- o alta buna facultate este facultatea de drept
in orice caz fiecare facultate e buna, dar e necesar sa ai dorinta de-a invata si o sa ai si salariu si succes

| FuFuVercetti explică (pentru kiv1990):

Ce trebuie sa stii dinainte pentru a intra la o facultate IT? happy Cred ca matematica e pe primul loc.Cum e materia de la acel tip de facultate? happy Adica mai pe romaneste as vrea sa stiu mai multe despre acel tip de facultate big grin si daca sunt cautati in Romania ingineristi IT happy

| Nobody35 a răspuns (pentru FuFuVercetti):

Informatica e materia ce primează.

4 răspunsuri:
| DoarImpreuna a răspuns:

Daca ai inclinaţii spre maşinării merge programare sau in automatica. Daca ai inclinaţii spre oameni atunci logopezii vor fi la mare căutare peste câţiva ani. Mai sunt şi altele dar am spus doar unde cunosc bine.

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

La criminalistica e cel mai bine dupa parerea mea, ajungi cineva, si se plateste bine.