| darkmx a întrebat:

Salut, in cateva zile urmeaza sa am un interviu ca, Call Center.
Exista persoane pe acest forum care au trecut printr-o experienta asemanatoare... si daca Da. Da-ti si mie detalii despre cum decurge un asfel de interviu.Multumesc Anticipat!

3 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti calm si totusi hotarit.Trebuie sa dai dovada ca poti determina oamenii prin ceea ce le spui sa cumpere produsul ce vinzi.Am lucrat dpua luni de zile dar nu era de mine sa vind atlase geografice de milioane pe timp de iulie cind nici macar scoala nu-i si primeam telefoanele unor oameni mai mult ca in virsta de peste 80 de ani.Si acum: convinge tu oameni de peste 80 de ani sa cumpere atlase de milioane pe timp de vara.Sau iti mai ziceau:chiar acum nu pot merg la o inmormintare.Sau mai rau:chiar acum mi-a murit sotul, copilul.Sau :am un copil dar e in coma.Te poti astepta la n situatii.E cumplitde greu merge numai pentru cei ce nu se implica deloc sufleteste in convorbirile avute au ca scop doar vinzarea.Mie nu mi-a mers sa nu ma implic sufleteste si dupa doua luni am cedat.

| AxelBv a răspuns:

Pentru joburile de call center trebuie sa fi sigur/a pe tine. Inainte sa raspunzi la intrebari, acorda-ti 5-10 secunde sa te gandesti la ceea ce spui si sa nu spui prima prostie care iti trece prin cap. Joburile de CallCenter sunt de entry level asa ca nu e cine stie ce interviu dificil.

| zambiriciu a răspuns:

Da am fost la nenumarate interviuri si au decurs bine. ni lasa sa se vada ca ai emotii, ca nu iti gasesti cuvintele. fi cat mai hotarat si mai zambaret happy bafta