| anonim_4396 a întrebat:

In curand voi termina liceul, am trecut a 11-a si aunt interesat de Armata Romana. Vreau sa stiu de la cei care au intrat sau au incercat sa intre data merita ( adica salariul, mai multe detalii, can se poate la grad, etc). Ce trebuie sa fac sa intru, probe, or under trebuie sa umblu si ce sa fac sa intru ). Va rog sa ma ajutati. Raman foarte recunoscator pentru cel mai serios si cel mai adevarat raspuns. P.S : sunt baiathappy. Sau daca m-as putea inrola tot in armata dar undeva in U.E

3 răspunsuri:
| ChaRliE007 a răspuns:

Scuzati pentru greseli, am tastatura de la telefon setata pe engleza.

| iuliana234giuliana a răspuns:

Fratele meu a terminat armata in U.E a fost de 2 ori in Irak si saptamana viitoare trebuie sa fie avansat in grad si salariul pe luna e cam 600-700 $ pe luna ofiter dar colonel ajunge si la 10.000$ pe luna.El e in garda nationala U.E

| iuliana234giuliana a răspuns:

Fratele meu a terminat si el armata in U.E si eu in
momentul de fata
chiar daca sunt fata
am facut armata

1.salariul poate sa
ajunga si la
10.000$pe luna
2. Trebuie sa dai probe de sport
3. OBLIGATORIU! Nu
trebuie sa ai tatuaje
4.trebuie sa fi sanatos
5.Ai servicii de prim ajutor gratuite la
spitalul militar
6.(Depinde ce post ai)daca esti la garda nationala U.E trebuie sa pleci in Irak macar o data eu plec luna viitoare