| anonim_4396 a întrebat:

Salut,la Academia de politie anul asta depunerea dosarelor a fost in februarie, cum se poate asa ceva, avand in vedere ca bacalaureatul se da la sfarsit de an scolar (prin iunie), pentru ca la dosarul de recrutare trebuie diploma de bacalaureat? Nu am inteles eu ceva bine?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Examenul se da dupa bacalaureat prin august. Tu depui doar ce acte ai acum. Citeste si aici: https://bit.ly/3dkNGXV
Daca te uiti acolo vei vedea ca la inscriere diploma de bacalaureat este obligatorie doar pentru cei ce au absolvit liceul anterior acestui an.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Ai inteles bine. Pana la examen ei verifica dosarele si fac anchete sociale. Inainte de examen trebuie sa dai teste medicale si psihologice.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Pai si totusi cum se procedeaza tu find in clasa 12-a si nu ai inca diploma de bac? Trebuie sa astepti inca un an?

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu! Examenul se da dupa bacalaureat prin august. Tu depui doar ce acte ai acum. Citeste si aici: https://bit.ly/3dkNGXV
Daca te uiti acolo vei vedea ca la inscriere diploma de bacalaureat este obligatorie doar pentru cei ce au absolvit liceul anterior acestui an.

| CodrutElian1990 a răspuns:

In fiecare an a fost asa.

| danidni a răspuns:

Pai cum, pentru anul asta s-au făcut deja inscrierile?