| anonim8anonim a întrebat:

La facultatea de matematica din Iasi se face cumva chimie (imi trebuie sa stiu chimie)? Stiu ca la mate-info (liceu) se face chimie. As vrea sa dau la facultatea de matematica din Iasi, dar nu vreau sa mai dau de chimie. Daca mi-ati putea da niste detalii despre ce se face mi-ar prinde bine. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| vangaelis a răspuns:

In primul rand. la fac de info la cuza, nu iti trebuie chimie. Chimi9a din liceu se face obligatoriu pentru ca este parte din curriculum-ul stiintelor exacte din profilul respectiv.

| anonim8anonim explică (pentru vangaelis):

Merci mult pentru raspuns! :-)

1 răspuns: