| BV_Vasea_1996 a întrebat:

As vrea sa stiu cum va fi la liceu la mate-info! Vreau sa stiu ce trebuie sa recuperez ce am pierdut la matematică! Dau funda

2 răspunsuri:
| MihaelaCaty a răspuns:

Va fi destul de greu, dar daca esti atent si faci pregatire o data pe luna, eu cred ca te vei descurca destul de bine. De recuperat, nu ai. Ceea ce va preda in a 9-a nu se compara cu ceea ce ai invatat tu in clasele 5-8.

| Adnrs a răspuns:

Hei,la mate-info o să fie destul de greu, îți spun asta din propria experiență. Nu trebuie să recuperezi nimic fiindcă matematica la liceu e mult mai grea, mai complexă față de cea din generală și nu veți face ce ați făcut în clasele V-VIII, așa că nu-ți face griji în legătură cu recuperatul lecțiilor.Revenind la ce spuneam prima dată,da la mate-info e greu,nu ai pe cap decât matematica ci și informatica,chimia, biologia. Dar în special matematica și informatica fiindcă în clasele a IXa și aXa nu e atât de dificil însă din aXIa treburile se complică, trebuie să înveți constant că să nu îți fie greu mai târziu și mai ales la BAC.
Plus că la sfârșitul clasei a XIIa trebuie să faci și un atestat la informatică.
E greu dar nu imposibil, dar dacă mergi la mate-info ai mai multe căi deschise după terminarea liceului, depinde doar de tine ce vrei sa urmezi. Sper că te-am lămurit laughing))