| anonim_4396 a întrebat:

Salut,lucrez in domeniu marketing si am o nelamurire eu momentan lucrez pe sala adica manipulant la penny si sefii si diretoarea magazinului are ce are cu mine si acum vrea sa ma puna casier si eu nu doresc acest lucru, pot sa refuz mutarea asta? sau e obligatoriu sa fac ce zic ei? ma poate da afara daca refuz? va mulumesc

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Intreaba-ti colegii de la Penny care au vechime mai mare decat tine(in iulie 2016 erai la Profi!). Sunt singurii in masura sa-ti dea un sfat bun!

| Magnific a răspuns:

Esti proasta de "puti"

| Laura a răspuns (pentru Magnific):

De ce?

| Magnific a răspuns (pentru Laura):

O fi ca tu nu gresesti cateodata cand scrii ceva? sau la ce ai facut referire la comentariu de mai sus? Toti sunteti profesori de Romana cand cineva greseste

| Laura a răspuns (pentru Magnific):

Nu mă refeream (numai) la gramatică, ci la modul tău de gândire... De la incoerenţa din exprimare până la situaţia ta în sine. Nu-i aşa că lucrezi pe salariu minim? Nu-i aşa că nu ştii ce-i aia fişa postului? Nu-i aşa că vezi serviciul ăla ca pe un privilegiu? Ca să generalizez puţin eşti fix genul ăla de om care pleacă afară ca mai apoi să se plângă de "ticăloşii" din România... dar cine le permite? Ignoranţa costă.

| K0sti a răspuns:

Sefii si diretoarea magazinului are ce are cu mine...au, ca "e" mai multi!
Eu nu te-as pune casier...

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Citeste termenii din contractul individual de munca pe care l-ai semnat. Sau fisa postului. Daca acolo scrie ca au voie, n-ai ce sa faci.