| Brunet_Bogdan_1994 a întrebat:

Salut Ma numesc Bogdan am 21 de ani sunt un sofer profesionist cu categoriile B obtinuta cu 4 ani in urma, C, E obtinute acum 3 luni, Atestat profesional de marfa, Cartela tahograf! Sunt foarte interesat de un loc de munca in calitate de sofer, ajutati-ma la cine pot apela la ce firma... ceva
Toti spun ca ramane sa te sunam noi, sau iti spune pe fata ca nai experienta esti prea mic!

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai cam gresit site-ul.

| neutrino a răspuns:

21de ani minus 4 ani fac 17 ani. In acest caz "toti" au dreptate si cu greu vei gasi acum un loc de munca dupa cum iti doresti tu.

| Brunet_Bogdan_1994 explică (pentru neutrino):

Luna viitoare fac 22 de ani 18-22?

| Brunet_Bogdan_1994 explică (pentru neutrino):

Ma enerveaza ca la noi in tara totul merge pe pile si pe cunostinte

| K0sti a răspuns:

Cu freza aia smechera...cam greu!

| Brunet_Bogdan_1994 explică (pentru K0sti):

E poza veche sunt tuns 0 acuma!

| Brunet_Bogdan_1994 explică (pentru K0sti):

Si nu cred ca are importanta freza, important e ce sti sa faci si ce poti sa faci!
pui problema ceva de genu eu am muschi am mai multe femei tu nai muschii ai mai putine femei!

| K0sti a răspuns (pentru Brunet_Bogdan_1994):

Teoretic nu are importanta, practic insa are! Iti spun din experienta, ca am dublu varsta ta!

| Brunet_Bogdan_1994 explică (pentru K0sti):

Da si iar ajungem la ce ai spus tu ce eu daca am plete nu trebuie sa ma angajeze nimeni sa pot sa fac si eu dublu varsta mea sa am experienta ta! daca ma intelegi ce zic nu prea se ofera oportunitati sanse!

| K0sti a răspuns (pentru Brunet_Bogdan_1994):

Cand te duci la un interviu, cand te duci sa te angajezi si in general cand te prezinti in societate sau intr-un anumit cerc de interese, trebuie sa prezinti incredere! Cu infatisarea aia, in niciun caz nu se intampla asta! Prima impresie conteaza!

Deci incearca sa emani incredere si stil, daca vrei sa ai succes! Indiferent de domeniul de activitate!

| Brunet_Bogdan_1994 explică (pentru K0sti):

Nu ai inteles! poza e veche
eu sunt chelios in cap!
acum este mai clar? poate n-am fost explicit!
si nu am postat pentru freza mea am postat sa primesc sugestii si sfaturi in privinta unui loc de munca nu pentru ca nu as avea unul dar vreau sa activez in alt domeniu!

| K0sti a răspuns (pentru Brunet_Bogdan_1994):

Am priceput, eu am vorbit de principii!

| Brunet_Bogdan_1994 explică (pentru K0sti):

Sau punem problema altfel eu un om de rand am si eu o freza de om din 2015 care vrea sa se angajeze...
tu patron daca tu esti un munte de om si ai o burta ca un ou si ai tatuaje si ai barba! crezi ca imi inspiri incredere? nu numai mie ci tuturor crezi ca inspiri increderE?

| K0sti a răspuns (pentru Brunet_Bogdan_1994):

Reciproca e valabila!