| MotoBlitz a întrebat:

Salut! Merită să devii ofițer în armata română? Cât de greu se avansează dacă începi de la sublocotenent?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, merita fiindca primesti salariu bun, ai loc de munca asigurat, si primesti ceva bani pentru chirie.
Avansarea in grad nu se face rapid ci dupa ce terc anii sau faci anumite cursuri, specializari samd.

| anonimg a răspuns:

Superiorii te vor trata ca pe un gunoi; fără respect. Te vor pune să faci muncă la greu: curățenie la interior și exterior. Dacă nu mă crezi, o să te convingi singur.

| Drake21 a răspuns (pentru anonimg):

Dapai m ai bine joaca table ce atata antrenamente in armata, Se respecta ordinile ori am ajunge toti ofiteri in 5 zile

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Noroc ca o scos armata obligatorie

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Un + ca devii m ai usor rezervist dar nu se m ai poate iesi din tara, Tzanca Uraganu: suntem antrenati nu suntem lasi

Răspuns utilizator avertizat