| SmallStep a întrebat:

Salut! Pentru activitate salarizata in cadrul S.R.I.: am absolvit si dobandit licenta in drept, fara alte studii ulterioare. Ce functii pot exercita daca nu am urmat studii de licenta specifice S.R.I. si care e modalitatea prin care le pot exercita?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca se vor face incadrari din sursa externa, indeplinesti conditiile cerute, inclusiv cele de studii si reusesti la concurs atunci poti fi incadrat, pe ce post vei afla din anuntul pentru concurs.
Dupa incadrare, daca este nevoie, vei urma un curs in domeniu.

| sierra1 a răspuns:

Ai PUTEA ajunge orice, chiar să-i iei locul lu' Hellvig

| sadrian46 a răspuns (pentru sierra1):

În locul lui H, dacă are taxa sau echivalentul în pile. Dar orice, asta e posibil.

| sierra1 a răspuns (pentru sadrian46):

Orice s-ar PUTEA. Sau nu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți doar dacă ești angajat. Pentru asta trebuie să aplici. Dacă ești acceptat, vei urma cursuri interne și vei fi repartizat pe un post nu pe o funcție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai visa vise.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e chiar așa. Recrutarea de personal nu poate fi influențată de pile. Este nevoie de profesionalism acolo.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Așa este, nu merge cu pile la SRI.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Doar cei mai buni sunt angajați acolo.