| anonim_4396 a întrebat:

Daca am absolvit facultatea fara diploma de licenta, am facut lichidarea si am o adeverinta care atesta acest fapt(absolvent fara examen de licenta), ma pot angaja cu contract sub statutul studii superioare?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu, te angajezi cu studii medii.
Pa, pa.

| catthshshshs a răspuns:

Nu, cu studii medii doar!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce doar cu studii medii?
Da te poti angaja pe studii superioare, avand in vedere ca esti absolvent al unei facultati.
Depinde de conditiile impuse de angajator.
De ex in legea avocaturii scrie... absolvent al fac de drept, licentiat al fac de drept...
Rezulta deci avand in vedere virgula ca sunt definite mai multe categorii, absolventi de drept, licentiati in drept, doctori in drept...etc.