| Bratu_Ionut_1999_2TPE a întrebat:

Pot sa întru la jandarmi, penitenciare sau pompieri dacă sunt discromat?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Puțin probabil dar poți să incerci, poate treci testul ăla cu culori ciudate și nume japonez

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aproape sigur nu vei trece testul.
Dar hai să zicem că îl treci, se mai întâmplă și minuni, iar nu toate sunt înțelese de oameni.
Și să presupunem că treci și prin școală, tot o minune.
Dar când ajungi să profesezi. Ești în luptă cu focul. Nu îți dai seama cât de mult de perturbă handicapul dtale, că îți poate pune viața în primejdie, a ta și a altora?

| Bratu_Ionut_1999_2TPE explică (pentru sadrian46):

Nu este un handicap, este doar o tulburare a vederii!

| sadrian46 a răspuns (pentru Bratu_Ionut_1999_2TPE):

Uite ce am găsit pentru tine, ar putea să te ajute să rezolvi problema, dacă este cazul unui permis de conducere.
Iar dacă îți vei face rost de acele lentile și medicul de la laboratorul de testare îți permite să porți ochelari la test, ai rezolvat problema.

Răspuns utilizator avertizat