| ScarlatRazvan054 a întrebat:

Daca termin facultatea de sport ma ajuta in cazul in care intru la politie, pompieri, jandarmi?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te ajucat ca ai sa treci probleme fizice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut deloc nu te ajută facultatea de sport.

Tu după ce termini facultatea de sport ar trebui să te angajezi din surse externe la poliție, pompieri, jandarmerie.

Pentru angajare din surse externe la ăia e de ajuns liceu cu bac.

Facultate îți trebuie numai dacă te angajezi din surse externe la ăia pe un post pentru care trebuie specializarea din facultate.

Exemplu e ăsta cu facultate din surse externe în poliție.

https://www.google.ro/......ps?/search

| Ciprian09 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce din surse externe? De ce nu ar face omul academia de exemplu? Presupun ca știi ce se învață la aia din sursa externa nu?