| qb0gdan a întrebat:

Salut,prietena mea ar dori sa urmeze Academia de Politie.Insa,hobby-ul ei principal este machiajul si considera,ca in urma academiei de politie,cand va ajunge politist, nu isi va putea urma hobby-ul.
Poate sa fie politist sa si machieze in timpul liber?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Un politist nu poate face aceasta meserie cu caracter de continuitate, poate doar ca hobby si nu prea des.

| qb0gdan explică (pentru Ioandelasal):

Eu voiam să aflu daca este nevoită să renunțe de tot la machiaj
Mă refer daca poate sa machieze modele, pe ea, etc, nu să își deschidă salon care îi aduce un venit particular
Mulțumesc.

| Ioandelasal a răspuns (pentru qb0gdan):

Si ti-am raspuns la aceasta, ca poate sa aiba acest hobby.

| Claudia10girl a răspuns:

Sigur, in timpul liber poti sa faci aproape orice. Un hobby poate fi trecator oricum.