| ManuFreeThinking a întrebat:

Salut prieteni! Vreau sa stiu care dintre "Facultatea de Psihologie" si "Facultatea de Sociologie" iti ofera mai multe facilitati dupa terminarea ei. Care are un orizont mai larg in care poti profesa si la care dintre acestea salariul poate fi mai mare. (Stiu ca nu prea se merita in Romania, dar as dori sa fac ceva ce-mi place, tinand cont ca sunt pasionat de psihologie in special) Funda

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Facultatea de psihologie.

| ManuFreeThinking explică (pentru BiuL):

Imi poti argumenta si de ce? happy Care sunt avantajele? (pe langa faptul ca fac ceva ce imi place)

| BiuL a răspuns (pentru ManuFreeThinking):

Cunosti vreun sociolog? Eu una nu. Chiar nu stiu cum poti ajunge sociolog si cu ce se ocupa acesta. De cealalata parte, incep sa intelega si romanii ca la psiholog nu merg oamenii nebuni, plus ca depresia si anxietatea sunt in floare asa ca vor fi cautati in viitor astfel de specialisti,

| ManuFreeThinking explică (pentru BiuL):

Destul de bun argumentul. Multumesc!

Răspuns utilizator avertizat